Je poměrně typické, že každá novinka vyvolává v lidech nedůvěru. Ovšem jen máloco mělo takový dopad, jako oznámení páté generace vysílačů internetové sítě. Ačkoliv totiž má být rychlejší a spolehlivější než ty před ní, mnoho lidí z ní má obavy. Ty způsobuje především to, že vysílá na úplně jiné frekvenci, než ty před ní. Právě ta může podle některých způsobovat nejrůznější zdravotní problémy. Tato obava je tak velká, že na mnoha místech dokonce dochází k poškozování a ničení 5G vysílačů.
Na místě je tedy otázka, nakolik jsou tyto obavy oprávněné. Přeci jen, jak už to tak bývá, mají zárodek v pravdě. Koneckonců není tajemstvím, že se bude jednat o nový typ zařízení, takže se lidé logicky bojí dopadu na své zdraví.
Pravdou však je, že se jedná v naprosté většině případů o zbytečné obavy. Tato technologie, podobně jako každá jiná, byla před uvedením do provozu testována, včetně možných zdravotních účinků. Jistě, může se objevit něco nečekaného, avšak tato pravděpodobnost je skutečně jen minimální.
Co většina lidí neví je fakt, že ona frekvence není až tak nová a nevyzkoušená, jak by se mohlo zdát. Je to totiž ta samá, na které dříve běželo klasické analogové televizní vysílání. Příprava na sítě páté generace byl také jedním z důvodů, proč se zde kompletně přešlo na to digitální. A jelikož se žádné závažné následky neobjevily za celou tu dobu, kdy byly intenzivně používány televize, je nepravděpodobné, že se objeví nyní.
Proto se nových technologií není potřeba obávat. Pokud by se totiž ukázaly jako škodlivé, pak by jejich výrobci měli zničenou reputaci, a to si žádná firma nemůže dovolit. Znamenalo by to totiž de facto ztrátu důvěry zákazníků a v podstatě i její konec. Vzhledem k rostoucímu počtu uživatelů i nárokům je nový, rychlejší a silnější internet rozhodně potřeba. Proto je neustálý vývoj nových sítí a jejich implementace doslova nezbytná. Většina z nás již totiž bez internetu nedokáže být.