Mobilní dřevostavbu vám přistaví, kam si budete přát, pokud se k místu dostane mobilní jeřáb a vůz s návěsem. Objekt vám položí na kotevní patky nebo na základovou desku patřičných rozměrů a pak už se jen můžete těšit z nového bydlení.
Těch řešení, kam umístit mobilní dům, je mnoho, a jedním z nich jsou pozemky, které již vlastníte, dobře je znáte a užíváte, a kde je k dispozici pouze zahradní malá chatka, vhodná jen jako provizorní nebo sezonní objekt pro přespání. Výhodné je, pokud je v místě zavedena elektřina a vlastní zdroj vody, např. studna nebo obecní vodovod, v takovém případě máte vlastně to nejdůležitější. Přípojku na zemní plyn nepotřebujete, jedna je to velmi drahé, a pak dnes můžete pohodlně vařit na propan-butanu a mobilní dům vytápět dřevem z krbových kamen.
Rádi bychom vám připomněli, že v mobilním domě budete trávit nejvíce času hlavně v zimě. Tehdy třeba i celý den. Jakmile však začne slunce na obloze stoupat výš a výš, a délka slunečního svitu a venkovní teploty porostou, s příchodem jara vás to bude táhnout ven. Od jara do podzimu strávíte na zahradě za mobilním domem mnohem více času, než v interiéru. Počítejte s tím a upravte si také podle toho váš vlastní roční „algoritmus“ neboli cyklus práce a odpočinku.
Na zahradě si můžete nechat postavit terasu – toto je vhodné řešení, pokud máte mobilní dům na prostoru, kde nikdy žádná terasa nebyla. Můžete ji ponechat volnou, otevřenou, anebo jí zastřešit. Anebo můžete terasu nahradit pergolou se zástěnou. Zahradní přístřešky jsou skvělou volbou pro posezení celé rodiny, můžete sem přizvat i vaše sousedy, kamarády a příbuzné, kteří s vámi rádi komunikují, můžete pod přístřeškem plánovat letní dovolenou, můžete tu hrát společenské hry a také mimo jiné grilovat kupříkladu vegetariánské (bezmasé) suroviny, a třeba na bezkouřovém grilu.